/ / Cel mai rapid penta-trick din istoria fotbalului

Cel mai rapid penta-trick din istoria fotbalului

Mulți oameni care nu sunt deosebiteducați în fotbal, cred că penta-trucul este un fenomen rar și surprinzător. Da, într-adevăr, nu mulți pot să-l primească. Cu toate acestea, povestea cunoaște suficiente cazuri când jucătorii au marcat cinci goluri luminate în plasa adversarului. Cel mai faimos ar trebui să fie spus.

Cele mai recente înregistrări

Cel mai recent, pe 23 septembrie 2015, RobertLewandowski, jucător de la Bayern München, a fost eliberat ca înlocuitor în a doua jumătate. Clubul german a pierdut în acest moment 1: 0 rivalului său, "Wolfsburg". Cu toate acestea, Lewandowski a ieșit și în mai puțin de zece minute a marcat cinci goluri în golurile adversarilor. A fost un meci incredibil, care a fost amintit de jucatori de mult timp de fani.

penta trick

În doar două săptămâni, ajungând la "polonezaruncătorul de mașini ", după cum a fost numit Robert, Sergio Aguero, un jucător de la" Manchester City ", care a marcat cinci goluri consecutive la poarta Newcastle FC, dar și un penta-trick impresionant. Norocul, auto-disciplina, concentrarea, dorința, motivația, distragerea rivalilor - există o mulțime de opțiuni și poate totul este luat împreună. Dar un lucru se poate spune cu încredere - cinci goluri marcate de un fotbalist nu sunt rare și acest lucru poate fi văzut în exemple.

Cele mai strălucitoare înregistrări

Deci, cel mai rapid penta-trick din fotbaldeținută de Robert Lewandowski. Și ce zici de restul realizărilor? Sunt mulți. Bass Dost de la FC "Heerenveen" a proiectat, deși nu cel mai rapid penta-truc, dar, în orice caz, eficace. 5-0 - și "Excelsior" învins.

Jermain Defoe de la Tottenham Hotspur - autorprimul penta-trick din noul mileniu și, în același timp, a treia o astfel de realizare în întreaga istorie a submarinului. A fost în 2009, în meciul cu Wigan FC.

Dimitar Berbatov în 2010 împotriva "Blackburn Rovers" a emis un mare pent-trick, începând cu al doilea minut al meciului și sfârșitul celui de-al șaptelea. A devenit astfel cel mai bun marcator al sezonului.

cel mai rapid penta trick

Miroslav Klose, jucător "Lazio", pentru 39 minute de meci marcat "Bologna" cinci goluri frumoase. Acesta este primul astfel de eveniment din ultimii 27 de ani, precum și al treilea penta-trick din întreaga istorie a seriei A.

Carlos Eduardo, jucătorul de la Nice, a marcat echipa"Guingamp" 5 bile bune - începând de la 12 minute și terminând șaizeci și patru. Și, în cele din urmă, Luiz Adriano, jucând în "Miner" împotriva BATE slabe și nepretențioase, a lovit de cinci ori porțile concurenților belaruse.

Fetele a trei celebrități

În cele din urmă, merită să vorbim despre realizările celor treijucători de fotbal care sunt considerați cei mai populari și mai renumiți. Primul este Cristiano Ronaldo. El a creat cinci goluri împotriva FC Espanyol, iar unul dintre ele a fost realizat din fața locului de penalizare. Merită menționat că acesta este al doilea astfel de truc Ronaldo. În același an, un pic mai devreme, el a proiectat deja penta-trucul "Granada". Dar "Espanyol" - adversarul este mult mai complicat.

Apoi vine Ramadel Falcao, care a înscris 5 goluri în grila Deportivo în 43 de minute. 2012 este momentul în care jucătorul a îngrozit întregul fotbal Europa.

cel mai rapid pentaclu în fotbal

Și, desigur, Leo Messi și fenomenalul lui cincigoluri înscrise pe Bayer în Liga Campionilor UEFA - cel mai prestigios turneu al clubului. Jucătorul de fotbal foarte elegant "semnat" de mai multe ori la rând la porțile adversarilor. Și era interesant.

Ei bine, puteți ghici că există încă multe penta-trucuri uimitoare înainte, pentru că fotbalul este un joc care în mod constant surprinde. Rămâne doar să urmezi meciurile!